Dana 08.04.2017. godine (subota) Muzej istočne Bosne Tuzla je posjetila delegacija Antifašista i boraca NOR-a Slovenije, Italije-Primorske i Austrije-Koruške, koje je predvodila g-đa Aleksandra Janković, bivša ministrica za kulturu u Vladi Slovenije, a sadašnja saradnica TV Slovenije. Prilikom posjete upoznati su sa historijatom Muzeja, te razgledali izložbe i eksponate koji se nalaze u našim izložbenim prostorima: „Slobodna Tuzla 1943.-2013.“, „Omladinska pruga Brčko – Banovići 1946-2016“, „Srednjovjekovni kulturni krajolici sjeveroistočne Bosne“, replike djela iz našeg Umjetničkog odjeljenja i Bosansku sobu iz našeg Etnološkog odjeljenja.
Posjeta je realizovana u saradnji sa Turističkom zajednicom Tuzlanskog kantona.