Izložba: “Biti izbjeglica: evropski narativ”

Projekat programa Europske unije “Europa za građane“
“Biti izbjeglica: europski narativ”
Ova izložba, predstavljajući priče o predmetima koji pripadaju izbjeglicama iz različitih vremenskih perioda i različitih zemalja, podsjeća nas na činjenicu da je “biti izbjeglica” zajedničko europsko iskustvo, koje treba učiniti vidljivim i koje treba dijeliti u smislu zajedničkog europskog narativa.
U 2018. godini izložba će biti postavljena u Ljubljani (februar), Rijeci (mart), Novom Sadu (mart), Tuzli (april) i Beču (maj – januar 2019.
god.).
Ovu izložbu su pripremili:
Österreichische Akademie der Wissenschaften/Akademija nauka Republike Austrije (Wien/Beč-AT): Hasanhodžić Anisa, Rustemović Rifet, Uhl Heidemarie Wien Museum/Muzej grada Beča (Wien/Beč AT): Bakondy Vida, Milchram Gerhard
Muzej istočne Bosne (Tuzla-BA): Isabegović Vesna, Karišik Goran, Lević Esaf, Perić Nataša
Pomorski i povijesni muzej Hrvatskog primorja Rijeka (Rijeka-HR): Gović Vana, Mileusnić Ivo, Perinčić Tea
Muzej Vojvodine (Novi Sad-RS): Meneši Kristina
Muzej novejše zgodovine Slovenije/Muzej savremene historije Slovenije (Ljubljana-SI):
Purg Urška, Širok Kaja Projekat programa Europske unije “Europa za građane“
“Biti izbjeglica: europski narativ”
god.).
Ovu izložbu su pripremili:
Muzej Vojvodine (Novi Sad-RS): Meneši Kristina