U subotu, 20.04.2019.godine u muzeju je odrzana radionica ” Kako uraditi nesto koristeci rijeci… generratori su ukljuceni zajedno sa zvijezdama nebeskog svoda”.
Na radionici su ucestvovali predstavnici osnovnih skola iz Bergama, Italija, OS ” Miladije” i ” Brcanska malta” Tuzla i Udruzenje ” Amica” Tuzla.
Kroz kratko predavanje koje su odrzale kustosice Muzeja istocne Bosne, Vesna Isabegovic i Natasa Peric, ucenici su imali priliku upoznati se sa ulogom naseg muzeja, kao i sa kulturno-istorijskim nasljedjem koje se cuva u muzeju, te pogledati stalnu postavku.
Nakon toga, ucenici su kroz kreativan rad odnosno crtanjem, prenijeli na papir eksponate koji su ostavili najjaci dojam. Pored toga, u parku ispred muzejske zgrade, nacrtali su i zajednicki cilim.